index.html kontakt.html

Oglądano:

firmie produkty kominki cennik dane dane kontakt

Logowanie


Producent nowoczesnych wkładów kominowych. Działamy w kierunku ochrony środowiska    


Firma: HMS Komet
Numer Konta Bankowego


Szukaj  

NAWIGACJA:

  Instrukcja montażu wkładu kominowego zobacz

  Instrukcja montażu kominów izolowanych dwuściennych zobacz







    Instrukcja montażu wkładów typu "Komet-Flex"



    Wkłady giętkie nie powinny być do komina "wpychane",

    lecz wciągane, w tym celu należy najpierw sprawdzić drożność starego komina, oraz jego przekrój na całej długości, następnie przepuścić przez całą długość komina linkę montażową, do której przymocujemy wkład.

    • Przed wciąganiem wkładu można zmniejszyć na końcu

    jego średnicę (patrz regulacja średnicy), oraz zabezpieczyć zamek blacharski, następnie do tak przymocowanego końca mocujemy za pomocą nitów zrywalnych taśmę stalową (lub kilka taśm) w kształcie odwróconej litery "D" za którą zaczepimy linkę montażową. W kominach o dużych krzywiznach możemy na końcówkę z taśmami nałożyć "pilota" z blachy w formie stożka, z wyciętym środkiem - uwaga pilot nie powinien być mocowany na stałe do rury, w przypadku kiedy będziemy musieli wycofać rurę może dojść do zablokowania pilota o nierówności komina.

    • Następnym etapem jest wciąganie wkładu, w tym celu

    jeden z montażystów wpycha wkład do komina, a drugi ciągnie za linkę montażową, preferowany przy tym jest sposób wciągania od dołu do góry, kiedy rura dochodzi do szczytu komina osoba będąca na dachu daje znać pomocnikowi z dołu, aby zaznaczył na rurze jej długość, następnie wkład cofa się o ok. 1 m w dół i obcina w zaznaczonym miejscu. Można w tym momencie po dopasowaniu średnicy wkładu założyć trójnik, wzmacniając połączenie nitami. Następnie podciągamy wkład wraz z trójnikiem do komina.

    • Dolną część wkładu zaopatrujemy w wyczystkę wraz z

    oskraplaczem, natomiast na górny koniec wkładu montujemy pokrywę dachową, wzmacniając połączenie nitami oczywiście przed tym etapem odcinamy taśmy montażowe i dopasowujemy średnicę wkładu do pokrywy dachowej.

    • Bardzo istotną sprawą jest prawidłowy kierunek zamontowania

    wkładu. Na każdej rurze znajduje się znaczek B↑S strzałka informuje o kierunku montażu wkładu (zawsze w górę).

    • Często pojawia się problem dobrania średnicy wkładu do

    mocy kotła i przekroju istniejącego komina. W naszych wkładach ten problem jest uproszczony, jeżeli z obliczeń wynika konieczność zastosowania wkładu o średnicy np. 140 mm, a w komin możemy zmieścić jedynie średnicę 130 mm, przy czym wylot z kotła ma średnicę np. 150 mm, można zastosować takie rozwiązanie. Montujemy wkład o średnicy 130 mm, następnie jego dolną część, w uprzednio powiększonym z dołu starym kominie "rozkręcamy" do średnicy 150 mm i montujemy trójnik taki jak średnica wylotu z kotła. Spaliny na swej drodze napotkają mniejszy opór w trójniku, a następnie w łagodnie zwężającym się wkładzie zmieszczą się z powodzeniem.

    • Regulacje średnicy wykonujemy w bardzo prosty sposób.

    Należy złapać rurę w odległości 0,5 - 1 m od końca, a końcówkę wkładu kręcić w prawo, lub lewo. Zwoje przemieszczają się wówczas względem siebie i zmienia się średnica końcówki na większą, lub mniejszą, w zależności od potrzeb, należy przy tym pamiętać że nie uda nam się zmienić średnicy o kilka centymetrów na krótkim odcinku. Również długość wkładu ulegnie w tym przypadku zmianie - przy zmniejszaniu średnicy wydłuża się wkład przy powiększaniu długość maleje.

    • Kiedy obcinamy wkład (szlifierka kątowa) musimy

    ostatni zwój wkładu przeciąć nożycami i poszarpany od cięcia zwój usunąć, na końcu wkładu bezwzględnie należy wykonać zabezpieczenie w tym celu przecinamy ostatni zwój w odległości ok. 2 cm od końca, ale nie całkowicie, jedynie do miejsca wewnętrznego przegięcia, a następnie powstały "języczek" przeginamy kleszczami i zaciskamy na następnym zwoju. Tak zabezpieczona końcówka jest odporna na uderzenia i ściskanie.


    Instrukcja montażu wkładu kominowego
    Instrukcja montażu kominów izolowanych dwuściennych

Strona powstała dla firmy HMS Komet©2006 O.M. serwis.